Sú vaši rodičia doma v bezpečí? 8 varovné príznaky problému

Pre vašich stárnucích rodičov musí byť prvoradá bezpečnosť doma – pomôžte im to zabezpečiť!

Napísal(a) Stannah v 16-08-2017

Čoraz viac starnúcich ľudí žije čoraz dlhšie a nezávislejšie. Každý si samozrejme praje, aby jeho rodičia boli zdraví a ich domovy bezpečné, prestížna americká nezisková zdravotnícka organizácia Mayo Clinic nedávno zverejnila zoznam niekoľkých znamení, ktoré vás upozornia na to, že vaši starnúci rodičia majú zdravotné problémy. Tento bezpečnostný návod vám môže napovedať, ako sa vašim rodičom darí, ale hlavne vám poradiť, čo robiť preto, aby sme im pomohli.

Pozrime sa na niektoré situácie, s ktorými vám Stannah Stairlift môže pomôcť:

  1. Sú vaši rodičia schopní postarať sa o seba?
  2. Trpia vaši rodičia stratou pamäte?
  3. Je domov vašich rodičov bezpečný?

Tento bod je dôležitý. Mayo Clinic navrhuje dôkladne si obzrieť rodičovskú domácnosť a sústrediť sa na varovné znamenia. Napríklad: majú rodičia problémy s pohybom po úzkom schodisku? Spadol v poslednej dobe niektorý z rodičov? To je bežná otázka detí, keď si robia starosti o rodičov, ktorí majú problém pohybovať sa po schodoch. Ak to tak je, znamená to, že je najvyšší čas uvažovať o výťahu pre imobilných. Viac informácií o tom, ako si kúpiť výťah pre imobilných, nájdete v angličtine na tejto stránke.

  1. Sú vaši rodičia za volantom v bezpečí?
  2. Schudol niektorý z vašich rodičov?
  3. Majú vaši rodičia dobrú náladu?
  4. Sú vaši rodičia stále spoločenskí?
  5. Môžu sa vaši rodičia pohybovať podľa svojich potrieb?

Je dôležité sústrediť sa na pohyblivosť rodičov. Spadli v nedávnej dobe? Znemožňuje im artritické koleno alebo kĺb voľný pohyb po byte? Záleží na tom: ak totiž majú problém s voľným pohybom, je viac ako pravdepodobné, že budú mať problémy aj s pohybom po schodoch. Práve vtedy je správny čas začať uvažovať o výťahu pre imobilných Stannah a hovoriť s rodičmi o problémoch, s ktorými sa musia vysporiadať. Spomínaná Mayo Clinic vytvorila úplný zoznam tu.

Ak máte pocit, že by vaši rodičia výťah pre imobilných potrebovali, kontaktujte náš tím, ktorý vám ochotne poskytne viac informácií. Tu si tiež môžete v angličtine pozrieť úplnú ponuku našich schodiskových sedačiek.

domáci výťah sofia bezpečnostné snímače